joi, 25 iunie 2026

să fie clar: omul nu mai lucrează!!!!

Trec prin zona aia destul de des. După cum se vede, peste afișul acesta au trecut câteva veri. Foaia a oxidat, iar tușul și-a pierdut consistența:


Trebuie să fi fost asaltat de cereri chiar și după ce a pus în geam afișul cu "ÎNCHIS" (cu majuscule!) dacă a simțit nevoia să adauge și faptul că nu mai lucrează.
 
Ca Jerry - din Tom and Jerry - care a lăsat în ușă "Gone South for Sake of Health", la fel și cizmarul acesta s-a săturat de atâta cizmărie și s-a băgat la pensie. 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu